Člen největší lázeňské skupiny v České republice
Lázně Luhačovice, akciová společnostLogo Lázně Luhačovice

Aktuality z lázní

Více lázeňské péče pro děti

Nový indikační seznam umožňuje v Luhačovicích léčit děti již od 1,5 roku věku. Navíc do největších moravských lázní mohou jezdit také děti s nemocemi trávicího ústrojí, kožními chorobami a děti po léčbě onkologických onemocnění.

„S léčbou nemocí trávicího ústrojí máme již několik let velmi dobré zkušenosti, protože i dříve k nám jezdily děti například s celiakií (nesnášenlivostí na lepek), ulcerózní kolitidou či Crohnovou chorobou jako s dalšími diagnózami při základním onemocnění dýchacího ústrojí. U těchto nemocí využíváme minerální vody k pitné kúře, čímž dochází k urychlenému rozpouštění hlenu v žaludku a ve střevech, zvyšuje se sekrece žluči a zevní vylučování slinivky břišní. Vody navíc působí proti zánětům zažívacího ústrojí. Součástí léčby je samozřejmě rehabilitace, například cvičení ovlivňující vysoký stav bránice u nemocí zažívacího ústrojí, a další procedury včetně klimatoterapie, vodoléčebných procedur, fyzikální léčby atd.,“ popisuje primářka dětských léčeben Jana Rydlová.

I děti, které prodělaly onkologickou léčbu, využívají přírodní minerální vody k pitné kúře, inhalacím nebo přírodním minerálním koupelím. Součástí léčby je samozřejmě klimatoterapie, rehabilitace skupinová nebo individuální. Sestavení léčebného plánu je individuální podle typu onemocnění. „Děti zde načerpají energii, zvýší svoji tělesnou zdatnost. Neméně důležitá je jejich psychická pohoda,“ upozorňuje primářka.

Novinkou v lázních je od loňska léčba kožních nemocí. „S onemocněním kůže jsme už také měli zkušenosti. Atopický ekzém se totiž často vyskytuje při alergické rýmě a astmatu. Jsou to tři onemocnění, která se kombinují, protože mají stejný genetický základ,“ sdělila lékařka s tím, že tedy v Luhačovicích vloni jen rozšířili možnost léčit to, co už roky dělali a co umí. Luhačovické vody, silně mineralizované s vysokým obsahem kysličníku uhličitého, mají výrazný protizánětlivý a protisvědivý účinek.

Pro léčebný efekt lázeňského pobytu je důležitá také zdravá strava, která se dětem připravuje podle speciálního jídelníčku. „Máme tu dvě nutriční terapeutky, vaříme všechny druhy diet,“ uvedla primářka. Kladně hodnotí to, že do lázní mohou jezdit děti už od roku a půl, protože tak se může začít s léčbou včas.

Například astma začíná v padesáti procentech případů u dětí do 3 let a atopický ekzém se objeví v 60 % už v kojeneckém věku. Při dětské léčebně funguje rovněž základní škola.

„Každý školák si přiveze ze své kmenové školy požadavky a úkoly na celý měsíc. Vzhledem k různé pokročilosti dětí i k tomu, že přicházejí z různých typů škol, je základem práce učitelů individuální přístup,“ podotkla primářka. „I když převažuje česká klientela, máme pacienty i ze zahraničí. Jedná se především o Rusko, občas se objeví anglicky mluvící pacienti. Léčba u nás je efektivní, dosahujeme dobrých výsledků, takže se jim vyplatí jednou za rok k nám přijet, i když si musí lázně hradit plně,“ konstatovala Jana Rydlová s tím, že skupina samoplátců do budoucna poroste. Čeští pojištěnci však nadále využívají možnost pobytu v lázních formou plně hrazené péče zdravotní pojišťovnou.zpět na další aktuality
Starší aktuality:

2015

2014

2013
Úvodní strana | Mapa webu | Kontakt
Zasílání novinek
Lázně Luhačovice, a.s., Lázeňské náměstí 436, 763 26 Luhačovice, ČR, telefon: +420 577 682 111, e-mail: info@lazneluhacovice.cz, www.lazneluhacovice.cz
Věrnostní programy Člen svazu léčebných lázní Člen AHR ČR Zápatí stránky