Člen největší lázeňské skupiny v České republice
Lázně Luhačovice, akciová společnostLogo Lázně Luhačovice

Aktuality z lázní

Pět stovek nově vysazených stromů za čtyři týdny. Lázeňský areál omládl.

"V rekordně krátkém čase čtyř týdnů se podařilo vysadit téměř pět set nových vzrostlých stromů. Vykáceny a odstraněny byly všechny přestárlé dřeviny a nevzhledné přerostlé keře," výstižně popsal dění posledních dnů v lázeňském areálu generální ředitel Lázní Luhačovice, a.s., MUDr. Eduard Bláha. "Obnova zeleně byla více než nutná, protože se potvrdily předpoklady odborníků o špatném zdravotním stavu stromů. Mnohé z nich byly skutečně provozně nebezpečné a ohrožovaly návštěvníky," uvedl E. Bláha.

"Díky příznivému počasí a moderní technice probíhají práce podle plánu a výrazněji nenarušily chod lázní," doplnil výkonný ředitel Lázní Luhačovice, a.s., Ing. Jiří Dědek. "Poslední stromy budou vysazeny do konce listopadu. Další práce budou pokračovat až na jaře výsadbou keřů a trvalek. Stále platí, že většina prací bude dokončena do zahájení hlavní sezóny v květnu příštího roku," doplnil E. Bláha. "Během prací jsme se setkávali většinou s příznivým ohlasem návštěvníků na prováděné úpravy a připravované změny. Bylo to dáno i naší informační kampaní. Jsme rádi, že náš záměr bohaté výsadby stromů považuje za dobré rozhodnutí i ekologické sdružení Arnika. Některá média v honbě za senzací označila po prvních dnech prací lázeňský areál za "měsíční krajinu". My jsme tuto "pustinu" během několika dnů osázeli stovkami stromů," dodává s úsměvem E. Bláha.

Již nyní však mohou všichni hosté a návštěvníci Luhačovic obdivovat "omládlý" lázeňský areál. "Zvlášť nově vysazené souměrné stromořadí kulovitých javorů podél říčky Šťávnice, které tvoří hlavní promenádu propojující město s Lázeňským náměstím, je konečně pravou nepřehlédnutelnou alejí," podotkl E. Bláha. Javory byly dovezeny od holandských pěstitelů z oblastí, které jsou klimaticky shodné jako Luhačovice, a na první pohled působí zdravě a svěže. Celý areál se provzdušnil a skýtá řadu nových průhledů. "V plné kráse lze obdivovat Inhalatorium, které ve 20. let minulého století patřilo k největším budovám svého druhu v Evropě. Nyní se tato stavba s typickými prvky české kubistické architektury zdá mnohem větší a světlejší," doplnil popis změn J. Dědek.

Akciová společnost Lázně Luhačovice připravovala projekt obnovy zeleně koncepčně již od roku 1992 ve spolupráci s odborníky z tuzemska i zahraniční. Cílem je zlepšení kvality lázeňského prostředí při zachování stávajících hodnot areálu parku.


Další informace naleznete na stránce Obnova zeleně.


zpět na další aktuality
Starší aktuality:

2015

2014

2013
Úvodní strana | Mapa webu | Kontakt
Zasílání novinek
Lázně Luhačovice, a.s., Lázeňské náměstí 436, 763 26 Luhačovice, ČR, telefon: +420 577 682 111, e-mail: info@lazneluhacovice.cz, www.lazneluhacovice.cz
Věrnostní programy Člen svazu léčebných lázní Člen AHR ČR Zápatí stránky