Člen největší lázeňské skupiny v České republice
Lázně Luhačovice, akciová společnostLogo Lázně Luhačovice

Aktuality z lázní

Luhačovický lázeňský areál se mění před očima

Právě v těchto dnech jsou všichni hosté a návštěvníci Luhačovic svědky nejrozsáhlejší proměny Lázeňského náměstí a parku za posledních několik desítek let. Jarní práce na obnově lázeňského areálu jsou totiž v plném proudu. Plán revitalizace počítá s celkovou výsadbou 476 stromů, 15 290 keřů, 7 499 trvalek a s ošetřením 104 dřevin.

"Práce probíhají současně na několika místech od pramene Ottovky přes Lázeňské náměstí až téměř k dětským léčebnám. Rozšiřuje se především travnatá plocha na náměstí před Společenským domem a v jižní části parku vzniká buková alej, která s nově vytvořeným chodníkem propojí promenádu s lázeňskou kolonádou," popsal hlavní dění posledních dnů v lázeňském areálu generální ředitel Lázní Luhačovice, a.s., MUDr. Eduard Bláha. "Stále platí, že většina prací bude dokončena na začátku hlavní sezóny na přelomu května a června," doplnil E. Bláha.

Nepřehlédnutelné zelenající se stromořadí kulovitých javorů podél řeky Šťávnice, které bylo vysázeno na podzim, plynule pokračuje téměř přes celé Lázeňské náměstí. V přemostěném úseku v těchto dnech vznikají pravidelné květinové záhony růží a levandulí, které symbolizují řeku vystupující na povrch. "Dále již byla upravena japonská zahrada vedle hotelu Jestřabí a u Bruselské fontány před hotelem Dům B. Smetany se vysazují stálezelené keře," doplňuje výčet aktuálních prací výkonný ředitel Ing. Jiří Dědek a dodává: "Pavilon pramene Nový Jubilejní je už obklopen rododendrony a proměnou prochází také okolí vily Alpská růže i Vily pod lipami, kde se vysazují vřesovce." Už na podzim bylo v rekordně krátkém čase čtyř týdnů vysázeno téměř pět set nových vzrostlých stromů. Vykáceny a odstraněny byly všechny přestárlé dřeviny a nevzhledné přerostlé keře. "Celý areál se provzdušnil a skýtá řadu nových průhledů," dodal J. Dědek.

Akciová společnost Lázně Luhačovice připravovala projekt obnovy zeleně koncepčně již od roku 1992 ve spolupráci s odborníky z tuzemska i zahraniční. Cílem je zlepšení kvality lázeňského prostředí při zachování stávajících hodnot areálu parku. Celý projekt Revitalizace zeleně v lázeňském areálu Luhačovice je spolufinancován z Operačního programu Životní prostředí, tedy z prostředků Státního fondu životního prostředí České republiky a Evropského fondu pro regionální rozvoj. Celkové výdaje projektu činí zhruba 27,8 milionu korun. Dotace ze státního fondu činí asi 3 miliony korun, z evropského pak přibližně 17 milionů. Celková výše dotace tedy činí 20 milionů korun. Z vlastních prostředků tak uhradí akciová společnost asi 7,8 milionu korun. Tento projekt Lázní Luhačovice, a.s., je v souladu se záměry města a navazuje na právě započatou celkovou rekonstrukci ulice Dr. Veselého.

Rozsáhlá fotogalerie z obnovy zeleně ZDE.
zpět na další aktuality
Starší aktuality:

2015

2014

2013
Úvodní strana | Mapa webu | Kontakt
Zasílání novinek
Lázně Luhačovice, a.s., Lázeňské náměstí 436, 763 26 Luhačovice, ČR, telefon: +420 577 682 111, e-mail: info@lazneluhacovice.cz, www.lazneluhacovice.cz
Věrnostní programy Člen svazu léčebných lázní Člen AHR ČR Zápatí stránky