Člen největší lázeňské skupiny v České republice
Lázně Luhačovice, akciová společnostLogo Lázně Luhačovice

Aktuality z lázní

Rekonstrukce ulice Dr. Veselého spěje do finiše

Do konce července bude důležitá ulice Dr. Veselého, která je spojnicí městského centra a lázeňského areálu, zářit novotou. Stavbaři již finišují s náročnou stavbou, která mimo jiné obohatí město s největšími moravskými lázněmi o zcela nové architektonické prvky – malou městskou kolonádu či stěnu se vzpomínkou na výrazné osobnosti, jež Luhačovice navštívily.

Stavba byla zahájena v dubnu loňského roku. Město připravovalo tolik potřebnou investici již delší dobu, teprve na podzim roku 2013 se mu ale podařilo získat dotaci z Regionálního operačního programu Střední Morava. Z těchto zdrojů bude zaplaceno 80 procent z celkových nákladů ve výši bezmála 35 milionů korun. „Z hlediska rozsahu i finanční náročnosti patří tato akce k nejvýznamnějším projektům města posledních let. Bez zapojení dotací by nebylo možné ji realizovat,“ říká starostka Marie Semelová. Hlavním cílem projektu je ulici kompletně zrekonstruovat, včetně technických sítí pod povrchem. „Tím vytvoříme moderní lázeňské korzo splňující funkční i estetické požadavky související s takovým typem komunikace,“ vysvětluje důvody rozsáhlých úprav starostka. Novou tvář získá celý prostor od pošty až po vilu Lékárna.

Ulice bude mít nový povrch materiálově i skladebně navazující na již rekonstruované úseky chodníku v ulici Masarykova. Budou zrušeny dvě stávající výškové úrovně, což zabezpečí bezbariérové přístupy. Součástí investice je i dostavba opěrné zdi ve svahu k silnici, která je již ve špatném technickém stavu. V rámci toho pak městu přibudou i dva zcela nové prvky – malá městská kolonáda a stěna cti s připomínkou významných osobností spojených s Luhačovicemi.

„Novou podobu získá plocha před poštou, která tak vytvoří malé náměstí,“ doplňuje starostka města.

Celá stavba měla být původně dokončena v květnu. Realizaci ale zbrzdila nutnost vypořádat se s vícepracemi, které stavbařům přinesl větší rozsah sanací podloží a zabezpečení opěrných zdí. „Se zhotovitelem jsme se dohodli na novém termínu dokončení, konkrétně do konce července. Jako poslední přijde na řadu úprava plochy před poštou. To si na nezbytně nutnou dobu vyžádá i určitá omezení pro chodce,“ podotýká vedoucí odboru správy majetku města Jiří Šůstek.

zpět na další aktuality
Starší aktuality:

2015

2014

2013
Úvodní strana | Mapa webu | Kontakt
Zasílání novinek
Lázně Luhačovice, a.s., Lázeňské náměstí 436, 763 26 Luhačovice, ČR, telefon: +420 577 682 111, e-mail: info@lazneluhacovice.cz, www.lazneluhacovice.cz
Věrnostní programy Člen svazu léčebných lázní Člen AHR ČR Zápatí stránky